Gru 23

Czy warto inwestować w wizualizacje architektoniczne

Czy warto inwestować w wizualizacje architektoniczne

Do naszego studia trafiają różne podmioty. Czasem to małe biura projektowe, początkujący deweloperzy, architekci a czasem osoby prywatne budujące swój pierwszy dom. Zgłaszają się do nas z potrzebą stworzenia wizualizacji architektonicznej i mimo, iż są zdecydowani to niejednokrotnie zadają nam to tytułowe pytanie. Odpowiedź na to pytanie jest złożona, choć oczywista.

Jakie korzyści przynoszą wizualizacje architektoniczne?

Niezależnie kto jest podmiotem zamawiającym wizualizacje, korzyści wynikające z zainwestowania w tą formę prezentacji są dość oczywiste. Dzielimy je na etapy.
Wizualizacja hali, wizualizacje architektoniczneWizualizacja hali, wizualizacje architektoniczne

Projektowanie

Jeżeli podmiot zamawiający to przykładowo biuro projektowe to pozytywne aspekty wizualizacji mogą być już widoczne na etapie projektowania inwestycji. Załóżmy, że projektant podczas procesu tworzenia potrzebuje zobaczyć rozwiązanie architektoniczne jakie chce zastosować lub różne jego warianty. Może zamówić sam model budynku, dom, bloku czy innej bryły. Nie musi być to cała gotowa wizualizacja architektoniczna. To samo tyczy się projektów wnętrz. Możemy zaoferować wykonanie różnych wersji i wariantów.

Komunikacja z klientem

To chyba najważniejsza i bazowa zaleta wizualizacji 3D. Pracownia architektoniczna, która tworzy dla inwestora koncepcję projektu budowlanego ma potrzebę prezentacji przyszłej inwestycji i rozwiązań w niej zawartych swojemu klientowi. Osoby będące inwestorami nie zawsze mają przestrzenną wyobraźnię i niekoniecznie łatwo im jest odczytać intencję architekta z płaskich kresek. Prezentując idee projektu na wizualizacji komunikacja staje się o wiele prostsza i szybsza oraz nie pozostawia niedomówień i nieporozumień.

Reklama

Inwestor, deweloper czy biuro projektowe mające gotowy projekt budowlany zrealizowany bądź też nie może w atrakcyjny sposób zaprezentować go grupie docelowej swoich klientów. Wizualizacje architektoniczne mogą i powstają najczęściej na długo przed rozpoczęciem budowy, aby wzbudzić zainteresowanie inwestycją. Mogą być one prezentowane w internecie, na ulotkach, informatorach, katalogach, banerach i innych formach reklamy. Formy tej prezentacji jesteśmy w stanie również zaprojektować.

Wnioski

Na przestrzeni ostatnich lat wizualizacje 3D stały się nieodzownym elementem projektowania architektury. Są nieocenione podczas promocji inwestycji jak również w procesie projektowania. Dlatego jeżeli chcemy zaprezentować przyszłą inwestycję jak najlepiej to warto inwestować w tą formę promocji. Przykłady naszych prac znajdziesz w zakładce.