Fotorealistyczne wizualizacje wnętrz
Gru 23

Fotorealistyczne wizualizacje wnętrz

Fotorealistyczne wizualizacje wnętrz

Co sprawia, że coś wydaje się realne? Czym jest fotorealizm ? Czym są fotorealistyczne wizualizacje wnętrz ?

Tak na prawdę określenie wizualizacje fotograficzne jest bardziej odpowiednie. Fotorealistyczne wizualizacje wnętrz wykonywane są według poprawnych zasad fotografii z zachowaniem autentycznych fizycznych cech i właściwości oraz proporcji obiektu przedstawionych poprzez odpowiednie oświetlenie sceny bądź przedmiotu wykorzystując odpowiednie perspektywy zrozumiałe dla naszego mózgu.
Fotorealizm czy fotograficzność wizualizacji to nic innego jak przedstawienie obiektu na zdjęciu – renderze 3D, tak aby było to zgodne z naszym ludzkim postrzeganiem otoczenia oraz obiektów w nim zawartych. Prezentowane obiekty, sceny, przedmioty powinny mieć cechy wizualne znane nam ze świata realnego – namacalnego, który znamy i rozumiemy.
Nie zawsze jednak to co fotorealne jest atrakcyjne, dlatego, aby uzyskać piękny efekt wypracowujemy wizualizacje 3D do perfekcji, aby na koniec otrzymać wizualizacje fotograficzne, atrakcyjne, zgodne z zasadami fotografii lecz czasem nie mające nic wspólnego z realizmem :).

Jak to się ma to wizualizacji wnętrz ?

Aranżacje wnętrz ściśle podporządkowujemy pod końcowy efekt fotorealizmu zdjęcia. Oczywiście jeżeli zlecenie tego wymaga, trzymamy się tego czego oczekuje klient lub projektu. Jednak zawsze dodajemy coś od siebie. Czasem umieszczenie drobnego detalu – przedmiotu na drugim czy trzecim planie potrafi odmienić całkowicie odbiór zdjęcia a zarazem jego realne postrzeganie przez odbiorcę.
Wizualizacja kuchni ver.3, wizualizacje wnętrzWizualizacja kuchni ver.3, wizualizacje wnętrz
Oczywiście ogromną rolę odgrywa światło, praca kamery oraz materiały i tekstury. Podsumowując, każdy element wizualizacji musi być wykonany idealnie, od modelu przedmiotu po oświetlenie i proporcje. Wtedy mamy podstawy by uzyskać oczekiwany efekt fotorealizmu.

W taki sposób możemy przygotować aranżacje kuchni, łazienek, sypialni oraz aranżacje innych wnętrz.

Czym jest fotografia produktowa 3D